Copyright by www.uslugimalarskie.com.pl

Nasze porady

Więcej artykułów

Wszystkie porady

Czy można dobrze samodzielnie wymalować mieszkanie ?

 

Prace remontowe zawsze są sporym wyzwaniem dla właściciela mieszkania,  wiążą się często z dezorganizacją lub utrudnieniem życia rodzinnego.

Dlatego też warto się  zastanowić czy samodzielne prace remontowe to właściwe rozwiązanie w naszym przypadku. O ile nawet jesteśmy w stanie wykonać prace sami , znamy się na tym i lubimy to robić, o tyle czas ich wykonania może być wąskim gardłem. W sytuacji, gdy nie mamy czasu lub najzwyczajniej się na tym nie znamy, wówczas lepiej zlecić przeprowadzenie tych prac fachowcom.

 

Malowanie na pozór prosta czynność może się okazać nie lada wyzwaniem dla kogoś, kto pierwszy raz się tego podejmuje

Jest kilka skutecznych rad, których przestrzeganie ułatwi przejście przez ten proces.

 

Odpowiedni moment na malowanie - wybór pory roku, to pierwsze pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć. Fachowcy od malowanie uważają wiosnę i jesień za optymalny moment na taką inwestycję. Temperatury zalecane przez producentów farb to 5-25 0C. Oprócz temperatury ważna jest wilgotność, nie może być za sucho, latem farby potrafią schnąć bardzo szybko, więc nie jest to dobry czas.

 

Wybór farby – czyli jaką farbę zastosować w naszym pomieszczeniu ? Wybór jest całkiem spory od farb akrylowych, po lateksowe, akrylowo-lateksowe po winylowe. Przy wyborze rodzaju farby powinniśmy się kierować jej charakterystyką i zastosowaniem, z drugiej strony powinniśmy uwzględniać obowiązujące trendy w branży malarskiej. Inaczej będziemy postępować w przypadku gdy malujemy pomieszczenie pokryte farbą wodorozcieńczalną a inaczej lateksową.

 

Wybór narzędzi malarskich – wałek, pędzel, czy może agregat ?

Malując samodzielnie wybieramy najczęściej wałek i pędzel z tworzyw sztucznych. Im runo jest dłuższe, tym mniej gładszą powierzchnię uzyskamy. Jeżeli więc chcemy uzyskać efekt gładkiej ściany powinniśmy wybrać wałek o runie krótkim czyli długości kilku mm.  Agregat, jeżeli jest się w jego posiadaniu, może być pomocny przy dużych powierzchniach, malowanie nim będzie bardzo szybkie.

 

Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia – usunięcie niepotrzebnych mebli i elementów, które mogłyby tylko utrudniać malowanie. Zastosowanie folii i taśmy malarskiej o odpowiedniej grubości, odkręcenie lamp, zdjęcie listew istotnie ułatwi tak same malowanie, jak i późniejsze sprzątanie pomieszczeń.

 

Przygotowanie ścian i sufitów do malowania – czyli oczyszczenie z brudu i tłuszczu najlepiej wodą z mydłem, w niektórych przypadkach mechaniczne usunięcie starej farby

 

Zagruntowanie powierzchni – mające na celu zwiększenie przyczepności dla nowo nakładanej farby. Powierzchnie, które nie były jeszcze malowane ( nowo oddane budynki) – należy koniecznie zagruntować. W innych przypadkach nie jest to już konieczne, choć niektórzy radzą zawsze poddawać ściany gruntowaniu.

 

Malowanie powinno rozpocząć się dokładnym wymieszaniem farby, najlepiej wiertarką z mieszadełkiem, ewentualnie patyczkiem do mieszania. Niezbędna jest oczywiście tacka malarska, na którą wlewamy niewielką ilość wymieszanej farby, reszta pozostaje w szczelnie zamkniętym wiadrze lub puszce. Każdorazowo należy zapoznać się z zaleceniami producenta farby, w szczególności gdy chcemy rozcieńczyć farbę wodą. Pamiętaj o przydatności farby do użycia i o szczelnym jej przechowywaniu.

 

Malowanie właściwe powinniśmy zacząć od sufitów, malując prostopadle względem okna głównego. Co do techniki, są różne preferencje. Niektórzy stosują technikę tzw. litery V, inni rozprowadzają farbę w różnych kierunkach, jeszcze inni stosują jednakowe równoległe pociągnięcia. Ważne jest by kolejne fragmenty farby nachodziły na poprzednie – pozwala to uzyskać powierzchnię bez śladów wałka

 

 

Malowanie mieszkania

28 lutego 2017
Czy można dobrze samodzielnie wymalować
Ile kosztuje malowanie mieszkania i
  Jak pomalować pomieszczenie by efekt

Szukasz dobrej firmy malarskiej ?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

 

 

 

 

Z nami uzyskasz

zamierzony efekt !

 

usługi malowania

mieszkań, domów, biur

     

 

 

      502 519 401

ZADZWOŃ TERAZ

Usługi

malarskie