Copyright by www.uslugimalarskie.com.pl

Nasze porady

Więcej artykułów

Wszystkie porady

 

Jak pomalować pomieszczenie by efekt był oszałamiający ?

 

Czy decydujący wpływ na odbiór wykonanej pracy malarskie ma farba - jej właściwy dobór w zakresie jakości, struktury czy koloru ? Czy jednak technika malowania a może i przygotowanie podłoża odgrywają decydującą rolę. Na te i inne pytania związane z malowaniem ścian i sufitów postaramy się znaleźć odpowiedzi.

 

Pierwszą ważną kwestią jest organizacja pracy i miejsca w którym malowanie się odbędzie. Z pomieszczeń przeznaczonych do malowania należy wynieść meble, ewentualnie, jeżeli to nie jest możliwe, zalecamy takie ich ustawienie, by dostęp do malowanej powierzchni był swobodny. Można w trakcie prac meble przenosić w inny kąt pomieszczenia ale niewątpliwie będzie to uciążliwe dla osoby wykonującej prace.

 

Jeżeli już meble zostały wyniesione lub ustawione w jednym miejscu należy zadbać o zabezpieczenie wszystkich innych elementów wyposażenia, które na stałe są zainstalowane w pomieszczeniu. Folią malarską oraz taśmą zabezpieczamy okna, parapety, drzwi, grzejniki. Lampy, gniazda elektryczne, telefoniczne, listwy przypodłogowe, itp. elementy najlepiej również zdemontować.

 

Przygotowanie ścian i sufitów jest kolejny ważnym, jeśli nie najważniejszym etapem.Niektórzy specjaliści od malowania twierdzą, że to jest ten najważniejszy element całego procesu malowania.  Rzeczywiście ma on bardzo duży wpływ na efekt wizualny już po malowaniu, z drugiej strony wpływa też na przyczepność farby do powierzchni, dobre przygotowanie ścian i sufitów wyeliminuje efekt odpadającej czy złuszczające się farby.

Samo przygotowanie odbywa się przez usunięcie zabrudzeń, odtłuszczenie i umycie powierzchni. Jeżeli w trakcie tych czynności, stara farba odłazi, oznacza to iż poprzednie malowanie nie zostało wykonane profesjonalnie. W takie sytuacji należy powierzchnie zagruntować, jeżeli są odpryski czy na powierzchni, należy je wypełnić materiałem zbliżonym składem i strukturą do naprawianego.

 

Kolejnym etapem jest gruntowanie ścian i sufitów. Najlepiej zagruntować każdą powierzchnię ale czasami robi się to tylko dla powierzchni zbyt chłonnych, które mogą nazbyt „pić farbę”

Czym gruntować ? W specjalistycznych sklepach bez problemu dostaniemy preparaty do rozcieńczenia, tzw. koncentraty mieszane z wodą. Należy się zastosować ściśle do zaleceń producenta, by efekt gruntowania był optymalny.

 

Malowanie właściwe, to ostatni niezwykle ważny etap. Jest kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli osiągnąć zamierzony efekt.

Rodzaj farby należy dobrać w zależności do typu pomieszczenia oraz efektu, który się chce uzyskać. Mogą to być farby akrylowe, które tworzą powłokę odporną na czynniki chemiczne i dobrze przepuszczające wodę. Farby lateksowe – należące do farb akrylowych, tworzące dobrze kryjącą powłokę, która pozwala oddychać ścianom. Farby akrylowo-lateksowe będące rozwiązaniem pośrednim pomiędzy farbami akrylowymi oraz lateksowymi.  I w końcu farby winylowe – dające gładką powierzchnię, która jednak słabo przepuszcza wodę uniemożliwiając oddychanie ścian.

 

Samo malowanie odbywa się w ściśle określony sposób. Malujemy od od sufitu do podłogi – najlepiej na całej wysokości ściany, sufit malujemy ruchami od otworu okiennego w głąb pomieszczenia. Cały czas należy kontrolować dokładność rozłożenia farby, wszelkie nierówności należy od razu poprawić, zanim farba wyschnie.

 

Po wyschnięciu pierwszej warstwy, mniej więcej po 2 godzinach można zacząć nakładać drugą powłokę. Pokrycie ścian i sufitu dwiema warstwami powinno wystarczyć. W niektórych jednak przypadkach zaleca się trzykrotne malowanie.

 

Należy pamiętać by taśmy malarskie zdejmować chwilę po pomalowaniu danej powierzchni. Zbyt długie jej trzymanie może mieć przykre konsekwencje w postaci odrywania się farby od ściany.

Malowanie ścian

24 lutego 2017
Czy można dobrze samodzielnie wymalować
Ile kosztuje malowanie mieszkania i
  Jak pomalować pomieszczenie by efekt

Szukasz dobrej firmy malarskiej ?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

 

 

 

 

Z nami uzyskasz

zamierzony efekt !

 

usługi malowania

mieszkań, domów, biur

     

 

 

      502 519 401

ZADZWOŃ TERAZ

Usługi

malarskie