Copyright by www.uslugimalarskie.com.pl

Nasze porady

Więcej artykułów

Wszystkie porady

W jaki sposób przygotować ściany i sufit do malowania by efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami ? Malowanie jest procesem wieloetapowym, już na etapie przygotowania powierzchni do pokrycia farbą trzeba się dobrze przygotować, ten etap  ma wpływ na rezultaty, jakie osiągniemy.

 

Nie każda powierzchnia jest idealnie gładka w dotyku, zdarza się, że widoczne są różnego rodzaju nierówności, wybrzuszenia, pęknięcia, zacieki, rysy. W takiej sytuacji należało by zacząć od jej wygładzenia, pozbycia się nierówności, rys, uzyskania w miarę gładkiej powierzchni, tak by po pokryciu jej farbą efekt był optymalny. Z pomocą przyjdą tu szpachelki do szpachlowania ubytków i szeroko dostępne na rynku masy szpachlowe za pomocą których można będzie wyrównać lub usunąć niedoskonałości przed malowaniem pokoju.

 

Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie i umycie ściany i sufitu. Na ścianach znajduje się wiele drobinek pyłu a warstwa kurzu sprawia, że przyczepność ściany się zmniejsza, co w efekcie może prowadzić do złuszczania się farby lub jej nierównomiernego pokrycia. Polecamy mycie ścian i sufitów przed malowaniem za pomocą wody z dodatkiem detergentu w pomieszczeniach narażonych na nadmierne brudzenie się czy osadzanie tłuszczu, na przykład w kuchni.

 

Po dokładnym umyciu będziemy też wiedzieli, czy konieczne jest gruntowanie ściany. Pozostałości po starych farbach należało by wpierw pokryć gruntem malarskim. Również gdy ściana jest świeżo zagipsowana lub nigdy nie była malowana, należy zagruntować ją gruntem. Gruntowanie jest konieczne również, gdy podłoże jest bardzo chłonne i zachodzi obawa, że będzie odciągać wilgoć z farby. Gruntowanie wyrównuje chłonność malowanej powierzchni, zwiększa jednorodność malowania i obniża ryzyko odpadania farby.

 

 Mycie podłoża, to istotny punkt, o którym nie należy zapominać. Jeśli odpowiednio przygotujemy powierzchnie do malowania, samo malowanie nie będzie sprawiać wiele problemów i bez przeszkód osiągniemy zamierzony efekt.

Przygotowanie ścian i sufitu do malowania

12 października 2021
Czy można dobrze samodzielnie wymalować
Ile kosztuje malowanie mieszkania i
  Jak pomalować pomieszczenie by efekt

Szukasz dobrej firmy malarskiej ?

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

 

 

 

 

Z nami uzyskasz

zamierzony efekt !

 

usługi malowania

mieszkań, domów, biur

     

 

 

      502 519 401

ZADZWOŃ TERAZ

Usługi

malarskie